mobilny serwis TIR: pokaż numer
stacja diagnostyczna i opony: pokaż numer

Naprawa mechanizmu różnicowego w Volvo FH13

25.08.2023 r.

Regeneracja przekładni w ciągniku siodłowym

Trafił do nas na naprawę Volvo FH13 z 2006 roku, z niepokojącymi dźwiękami podczas jazdy. Przystąpiliśmy od weryfikacji usterek, jak się okazało w mechanizmie RTS 2370A znaleźliśmy znaczną ilość opiłków, co świadczyło bezpośrednio o uszkodzeniu przekładni, więc niezwłocznie przystąpiliśmy od jej demontażu. Przekładnia mechanizmu różnicowego została zregenerowana z użyciem oryginalnych części zamiennych oraz napełniona dedykowanym przez producenta olejem.

Volvo RTS2370A wyposażony jest w blokady mechanizmu różnicowego, po jednej dla przekładni przedniej mostu, przekładni tylnej mostu oraz przekładni rozdzielczej. Dzięki temu uzyskuje się dobrą zdolność dojazdową po śliskim, mało przyczepnym podłożu. 

Most Volvo RTS2370A charakteryzuje się dwiema prostymi przekładniami typu hipoidalnego, charakteryzującymi się dużą siłą i cichą pracą. Trzy blokady mechanizmu różnicowego zapewniają wysoki stopień dyspozycyjności pojazdu. Naprawa pojazdu ze względu na trudną dostępność części trwała 5 dni roboczych. 

Naprawa uszkodzonego mechanizmu różnicowego auta

Kruczek Trucks © 2024 - wszelkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Zdzislowicz.pl - Strony WWW Krosno