mobilny serwis TIR: pokaż numer
stacja diagnostyczna i opony: pokaż numer

Regeneracja filtrów DPF

regeneracja i czyszczenie filtrówFiltr DPF to filtr cząstek stałych, który stosowany jest w układzie wydechowym aut silnikami wysokoprężnymi DIESLA. Jest on odpowiedzialny za przechwytywanie szkodliwych cząstek stałych ze spalin a następnie ich wypalanie. Dzięki temu procesowi filtr DPF potrafi się zregenerować i uzyskać niezbędną przepustowość do dalszej efektywnej pracy.

Stosowanie filtra DPF w autach z silnikiem na olej napędowy miało w głównej mierze przyczynić się do poprawy jakości powietrza i tym samym do ochrony środowiska.

W wyniku nieprawidłowej eksploatacji samochodu z silnikiem DIESLA wiele filtrów DPF ulega uszkodzeniu.

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF, FAP, GFP, SCR oraz katalizatorów do: samochodów osobowych, samochodów ciężarowych - mercedes, daf, scania, volvo, iveco, renault, man i aut dostawczych, autobusów, ciągników, maszyn rolniczych, maszyn budowlanych większości marek.

Czyszczenie Filtrów Samochodowych DPF

Regeneracja Filtrów DPF

 

Przyjmujemy do regeneracji filtry DPF z aut osobowych i po wyczyszczeniu oddajemy gotowe do założenia. W przypadku samochodów ciężarowych pomagamy w ich demontażu oraz założeniu po regeneracji filtra DPF w samochodzie. Dodatkowo nasza usługa jest wykonywana również dla klientów w trasie.

Głównym powodem awarii filtrów DPF jest gromadzący się nadmiar sadzy, która nie czyszczona powoduje jego zapychanie się. Jakie są najczęstsze objawy uszkodzonego DPFu? Kilka podstawowych symptomów to:

- zwiększenie obrotów na biegu jałowym,
- zwiększone zużycie paliwa,
- wzrost ciśnienia doładowania,
- szarpanie przy dodawaniu gazu oraz zapach spalin na postoju,
- zapalona kontrolka na desce rozdzielczej DPF,
- duże zużycie oleju silnikowego,
- błędy komputera pokłądowego.

Czyszczenie filtrów DPF jest bardzo tanie w stosunku do zakupu nowego filtra DPF. W ciągu kilku godzin otrzymacie zregenerowany filtr DPF do ponownego zastosowania. Proces czyszczenia i regeneracji filtra DPF jak i filtrów samochodowych poprzedzony jest odpowiednią diagnostyką komputerową. Sprawdzamy również czy filtr nie posiada żadnych uszkodzeń mechanicznych, które mogłyby wykluczyć go z regeneracji. Nastepnie po demontażu przeprowadzana jast analiza stanu technicznego wkładu filtra DPF ( czy nie jest nadtopiony, popękany). Stwierdzamy czy nadaje się on do regeneracji i może być poddany czyszczeniu.

Czyszczenie filtrów samochodowych typu DPF jest realizowane pod ciśnieniem z użyciem odpowiedniego płynu. Stosowana przez nas metoda czyszczenia filtrów DPF jest niezwykle skuteczna i bezpieczna dla filtrów i katalizatora. M.in dzięki temu, że łatwo nadajemy filtrom drugie życie nie ma potrzeby zastępowania filtra DPF nowym i drogim lub jego usuwaniem z samochodu.

Przyjmujemy również do regeneracji i czyszczenia filtry DPF dostarczone nam kurierem po wcześniejszym wymontowaniu. Zapewniamy szybkie, skuteczne, bezinwacyjne czyszczenie z zabrudzeń, które przyczyniły się do zapchania filtra DPF - (filtra cząstek stałych).

 

Czyszczenie DPFu w Aucie Ciężarowym Volvo

Czyszczenie Filtrów DPF

czyszczenie filtrów dpf czyszczenie filtrów dpf czyszczenie filtrów dpf

 

Czyszczenie katalizatorów

czyszczenie katalizatora czyszczenie katalizatora czyszczenie katalizatora
  Czyszczenie katalizatora z ciągnika siodłowego SCANIA  

--
Serwis Filtrów DPF Krosno

Kruczek Trucks © 2024 - wszelkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Zdzislowicz.pl - Strony WWW Krosno